www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Хліб росте не в крамницях
Версія для друку Написати листа
Хліб росте не в крамницях, а на селянській землі.

Це давня народна мудрість, бо народ наш український, з природи своєї працелюбний і знає ціну хлібній шкоринці, переживши багато лихоліть. Зараз уже на карті Дніпропетровщини немає назви Васильківського району, а разом з Покровським, Межівським, Петропавлівським увійшов він до об’єднаної території Синельниківського району.
Працюючи на такій же посаді у своєму рідному Васильківському районі, я завжди підкреслював головну цифру, а це 97,5 тис. га посівної площі, більшість якої засівалася хлібними культурами, а вся інша технічними. А тепер з усіх п’яти районів маємо 486,4 тис. га ріллі, з яких під озимими зерновими культурами – 165,7 тис. га, з них: під озимою пшеницею 153,0 тис. га, озимим ячменем 12,6 тис. га, зокрема по колишніх районах під озимими: Васильківському – 30,4 тис. га; по Покровському – 29,4 тис. га; по Межівському – 32,2 тис. га; по Петропавлівському – 26,8 тис. га; по Синельниківському – 34,0 тис. га.
На сьогодні стан хлібних культур хороший, бо дякуючи богу, так склалися погодні умови і це радує господарів землі, що народ наш буде нагодований святим хлібом та разом з тим рясні дощі та зливи додали клопоту господарникам. Значні площі під ярим ячменем та озимою пшеницею полягли, тому звичайно це може призвести до збільшення грибних захворювань та кількості бур’янів.
Збирання озимого ячменю розпочалося трішки пізніш оптимальних строків, деякі поля до сих пір ще зеленкуваті та дозрівають. На даний час зібрано вже близько 40 відсотків площ, середня урожайність становить 42,1 ц/га. Високі показники по урожайності озимого ячменю в господарствах: сфг «Хуторське», ТОВ «Зоря» , ТОВ «Дібрівське» , ВСК «Україна» , ТОВ «Гарант-Агро» , сфг «Чайка-Аіст», сфг «Рой».
Технічним культурам теж надається велика увага, зокрема соняшнику, а це 151,2 тис. га, озимого ріпаку - 20,1 тис. га; під кукурудзою - 51,4 тис. га, ярого ячменю -34,4 тис. га, вівса - 1,0 тис. га, гороху - 3,3 тис. га, проса - 780 га, сорго - 300 га та олійного льону 420 га.
Отож можу сказати, що з останніми днями червня проведено великий комплекс робіт сільськогосподарськими підприємствами по догляду за рослинами, внесенню добрив, обробітку посів засобами захисту від шкідників та хвороб, по підготовці до збирання ранніх культур, техніка підготовлена, є необхідні запаси паливно-мастильних матеріалів.
Щороку традиційно в Синельниківському районі проводився науково-практичний семінар присвячений технології вирощування, догляду та збирання зернових культур. Але в цьому році у зв’язку з проведенням карантинних обмежень та погодними умовами, а саме випадання великої кількості опадів, які пройшли на всій території Синельниківського району, а це в середньому 200-280мм за червень місяць, не було можливості його провести. При спілкуванні з керівниками сільськогосподарських товаровиробників була пропозиція зустрітися після збирання ранніх зернових культур на підведенні підсумків. 9 липня 2021 року планується проведення «Дня поля» на базі ТОВ «Славутич» та Агрофірма «Степова» Синельниківського району.
Мені, як керівнику відділу, приємно, що мої колеги зрозуміли, що усім нам продовжувати разом добру справу – вирощувати хліб і дбати про високий авторитет всього тепер великого Синельниківського сільськогосподарського району. Тож до всіх і до кожного хлібороба з побажаннями божої ласки і врожайного 2021 року.

Начальник відділу економічного
та агропромислового розвитку
райдержадміністрації Валерій НЕЦИК
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор