www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 1 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Підготували пропозиції
Версія для друку Написати листа
30 червня в Синельниківській райдержадміністрації відбулось розширене засідання колегії райдержадміністрації, у якому взяли участь представники об‘єднаних територіальних громад району.

У ході засідання розглянуто питання щодо внесення змін до програм територіальної оборони та сприяння підготовці, проведенню мобілізації та призову громадян Синельниківського району до лав Збройних Сил України до 2022 року; створення і використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків у Синельниківському районі до 2022 року.
Також обговорені питання виконання планового завдання по призову громадян на строкову військову службу до лав Збройних Сил України протягом березня-червня 2021 року, внесення змін до показників районного бюджету на 2021 рік та хід проведення в районі операції «Урожай».
Керівництво району одним із нагальних завдань для себе визначило налагодження дієвої, основаної на взаємній довірі, співпраці з органами місцевого самоврядування. Райдержадміністрація готова стати з‘єднуючим ланцюгом, своєрідним майданчиком для дискусій, прийняття спільних рішень для подальшого їх оприлюднення та надання пропозицій до центральних органів виконавчої влади.
Реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. Після внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів, починаючи з 2015 року, органами місцевого самоврядування отримується більше фінансів для підвищення економічної спроможності громад. Місцеві бюджети стали незалежними від державного бюджету. Це стало запорукою успішного розвитку та одержання економічної незалежності територіальних громад.
Однак реформа децентралізації ще у русі, не все на місцях проходить ідеально. Громади стикаються з проблемами та труднощами. Від цього у селах та селищах ще не на достатньому рівні розвинене медичне обслуговування, мешканці отримують не настільки якісні, як бажалося, адміністративні, комунальні, соціальні послуги.
Тому головами територіальних громад Синельниківшини зібрано та узагальнено ряд пропозицій до центральних органів влади, а саме:

-Делегувати об‘єднаним територіальним громадам вирішення питання щодо адміністрування місцевих податків і зборів, що передбачає роботу податківця в ОТГ;

-врегулювати питання єдиного підходу щодо формування сплати місцевих податків і зборів;

-переглянути порядок формування і надання реверсної дотації для територіальних громад з державного бюджету;
направлення дотацій на ремонт доріг комунальної власності з державного бюджету безпосередньої об‘єднаним територіальним громадам.

Вищезазначені пропозиції від голів ОТГ району голова Дніпропетровської регіонального (обласного) відділення асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об‘єднаних територіальних громад», голова Покровської селищної ради Світлана Спажева озвучить на засіданні Всеукраїнської асоціації об‘єднаних територіальних громад, що відбудеться 07 липня цього року у м.Києві.
Сподіваємось, що звернення голів громад Синельниківщини будуть почуті і враховані.

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор