www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 1 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Відкритий лист голів районних рад України до Президента України, Верховної Ради України та Прем'єр-Міністра України
Версія для друку Написати листа

СИНЕЛЬНИКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Е-mail:sinrrada@dp.gov.ua Код ЄДРПОУ 25525425
вул.Богми ,3, м.Синельникове, Дніпропетровська область, 52500

                Президенту України
                Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

                Голові Верховної Ради України
                Дмитру РАЗУМКОВУ

                Прем’єр-міністру України
                Денису ШМИГАЛЮ

  ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
  голів районних рад України

  Шановний пане Президенте!
  Шановний пане Голово Верховної Ради!
  Шановний пане Прем’єр-міністре!


  Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807 «Про утворення та ліквідацію районів» за результатами перших місцевих виборів 25 жовтня 2020 року були обрані районні ради новоутворених районів.
  Чисельність населення укрупнених районів збільшилася у 2-5 разів у порівнянні з минулим скликанням, але депутати, яким виборці довірили представляти свої інтереси на районному рівні, не мають ані жодного реального повноваження, ані коштів для вирішення гострих питань, які стосуються двох та більше територіальних громад, а це, в першу чергу, населення та заклади соціальної інфраструктури.
  У зв’язку із відсутністю фінансового ресурсу, починаючи з 1 квітня 2021 року переважна більшість районних рад будуть вимушені відправити всіх працівників виконавчих апаратів у відпустку без збереження заробітної плати безстроково, зачинити адміністративні будівлі районних рад, припинити фінансування видатків на утримання комунальних закладів, архівних установ, які вирішують спільні питання та проблеми територіальних громад.
  Це призведе до того, що працівники районних рад втратять роботу, їх сім’ї і діти залишаться без засобів існування, жителі населених пунктів не отримуватимуть послуги з опалення, подачі питної та гарячої води, вивозу ТПВ, які надають їм районні комунальні підприємства.
  Враховуючи вищезазначене, пропонуємо внести зміни до ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині визначення для новоутворених районних рад таких повноважень:
  1. Вирішення питань щодо водопостачання та водовідведення на території району.
  2. Вирішення питання щодо управління та утримання:
  спільного комунального майна та підприємств комунальної власності територіальних громад району;
  архівів.
  3. Питання оздоровлення та відпочинку дітей району.
  4. Проведення культурних та спортивно-масових заходів на території району, розвиток туризму та спорту, туристично-відпочинкових можливостей районів.
  5. Координація співпраці громад у рамках Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
  6. Координація підрозділів для подолання наслідків стихійних лих та надзвичайних ситуацій.
  7. Захист навколишнього природного середовища, розвиток рекреаційного потенціалу території району, вжиття природоохоронних заходів за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища.
  8. Прийняття рішень щодо організації збору та утилізації твердих побутових відходів на території району.
  9. Соціально-економічний розвиток району шляхом залучення інвестицій, грантів, міжнародної технічної допомоги, розробки та реалізації стратегії розвитку району.
  10. Здійснення координації роботи та надання методичної допомоги сільським, селищним, міським радам.
  11. Вирішення питань щодо управління майном спільної власності територіальних громад району та утримання за рахунок коштів державного бюджету (субвенції районним бюджетам) центральних районних лікарень та територіальних центрів соціального обслуговування населення, якщо жодна з територіальних громад не прийняла такі заклади в комунальну власність.
  Для вирішення питання щодо фінансового забезпечення районних рад пропонуємо внести зміни до Бюджетного кодексу України з чіткими статтями, які будуть визначати стабільне наповнення дохідної частини районних бюджетів, а також передбачити видаткову частину бюджету районної ради з виключними функціями фінансування.
  Шановні керівники держави, виправити цю критичну ситуацію можливо лише за вашого особистого термінового втручання і якнайшвидшого сприяння в наданні фінансової підтримки районним радам, а також внесенні змін до Бюджетного кодексу України і до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо визначення механізмів вирішення проблемних питань фінансового забезпечення районних рад у 2021 році та визначення реальних повноважень районних рад.
  Сподіваємося на підтримку, взаєморозуміння та допомогу!

  З повагою,
  Голова Синельниківської районної ради
  Дніпропетровської області К.КРАВЧЕНКО
  Версія для друку Написати листа

  Про цей сайт | Запитання | Адміністратор