www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 1 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Судовий порядок вирішення спору щодо виїзду дитини за кордон
Версія для друку Написати листа
Якщо один з батьків дитини не надає дозвіл на виїзд дитини за межі України, існує судовий порядок захисту інтересів дитини – у цьому випадку необхідно звернутися до суду з позовною заявою про дозвіл на тимчасовий виїзд за кордон неповнолітньої дитини.

При зверненні до суду з таким позовом позивач повинен вказати мету такого виїзду і конкретний проміжок часу перебування у іншій країні, надати суду відповідні докази, що підтверджують необхідність виїзду дитини за кордон, а також докази, які підтверджують, що дана поїздка відповідає інтересам дитини.

Для отримання позитивного судового рішення бажано, крім доведення відповідності поїздки за кордон інтересам дитини (відпочинок, оздоровлення, розвиток, відвідування родичів тощо), також надати підтверджуючі документи (путівка в санаторій, запрошення від родичів, туристична путівка і т.д.).

Дозвіл на виїзд дитини за межі України без згоди батька не позбавленого батьківських прав надається кожного разу окремо (тобто на кожен виїзд), при цьому в дозволі зазначається країна, місце перебування та строк, на який дитина буде знаходитись за кордоном. В іншому випадку дозвіл позбавляє батька дитини брати участь у вихованні та можливості спілкування і є незаконним.

Отже, універсального, в тому числі на майбутнє - на всі випадки життя, дозволу на виїзд дитини за межі України суд надати не має право. Тільки у випадку позбавлення батька батьківських прав.

Ніна Кулініч
головний спеціаліст Синельниківського бюро правової допомоги

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор