www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
Версія для друку Написати листа
За ініціативи міжнародної екологічної мережі “Шкільний проєкт з використання ресурсів та енергії” (SPARE) 11 листопада було оголошено Днем енергозбереження. Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані. А вже в листопаді 2008 року світ відзначив перший День енергозбереження. Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті побажали близько 20 країн.

Основна мета – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних та альтернативних джерел енергії.
Перспективним напрямом, що здатний забезпечити споживачів електроенергією, є застосування поновлюваних джерел енергії, які широко використовуються в розвинених країнах світу.
На сучасному етапі одним із найпоширеніших відновлюваних енергетичних ресурсів, який використовується для виробництва електроенергії, є енергія сонця, а сонячні батареї – один зі способів отримання альтернативних видів енергії.
Сонячні батареї, або сонячні фотоелектричні модулі перетворюють світлову енергію сонця на електричну. Використовуються вони зазвичай у складі сонячних або вітросонячних систем.
Нині в Україні для популяризації використання альтернативних джерел енергії запроваджено “зелений” тариф, що дозволяє фізичним та приватним особам продавати сонячну електричну енергію енергоринку за спеціальними цінами. Дана програма спрямована на глобальну реорганізацію системи з централізованої до децентралізованої, пришвидшення використання відновлюваних джерел енергії, загальну модернізацію енергомережі.
Що таке “зелений” тариф?
“Зелений тариф” – механізм, призначений для заохочення до вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії. На сьогодні (за умови постійного зростання ціни на електроносії) сонячні батареї – це надійні інвестиції, які швидко окуповуються.
Для кого діє “зелений” тариф в Україні?
Перевагами програми може користуватися кожен виробник зеленої енергії.
Приватні домогосподарства/споживачі, які мають укладений договір на користування елетричною енергією можуть встановлювати у межах свого домогосподарства сонячну установку потужністю до 30 кВт, що не перевищує потужність, встановлену договором про користування електричною енергією.
Власники бізнесу можуть встановлювати станції будь-якої потужності. Але варто враховувати той факт, що станції, потужністю понад 150 кВт повинні отримати ліцензію постачальника електроенергії.
Яка ставка “зеленого” тарифу?
Програма “зеленого тарифу” розрахована до 2030 року і ставка раз в 5 років зменшується.
Обумовлюється це через припущення, що вартість устаткування і супутніх робіт буде знижуватися, а значить, більша кількість населення може дозволити собі купити сонячні панелі.
Розмір ставки прив'язаний до євровалюти й розраховується в євроцентах. І на цей час виглядає так:
- 0,16 євроцентів/1кВтч – для тих, хто встановить СЕС з 1.01.2020 по 31.12.2024
- 0,14 євроцентів/1кВтч – для тих, хто встановить СЕС з 1.01. 2025 по 31.12.2029
Як отримати “зелений” тариф приватному домогосподарству?
Перед встановленням сонячної електростанції слід переконатися, що домогосподарство відповідає встановленим вимогам. А саме:
- місце встановлення СЕС обов’язково містить житловий будинок зданий в експлуатацію і внесений в реєстр нерухомого майна (встановлення на земельній ділянці без споруди, що не внесена в реєстр не допускається);
- наявний діючий договір на електропостачання не тимчасового характеру. Потужність встановлюваної станції не повинна перевищувати підведену до домогосподарства потужність підключення по технічних умовах (ТУ) та договору з електропостачальною компанією. Якщо по договору потужність менша, то необхідно подати відповідну заяву Оператору системи розподілу електроенергії на підвищення підведеної потужності.
Порядок встановлення сонячної електростанції та оформлення договору про продаж надлишків електроенергії по “зеленому” тарифу виглядає наступним чином:
1. Вибір місця встановлення сонячної електростанції та визначення її можливої потужності.
2. Перевірка документальної готовності домогосподарства до підписання угоди про “зелений” тариф з енергопостачальною компанією:
- виділена потужність не менша за потужність інвертора, що планується встановити;
- будинок чи споруда, що знаходиться на території домогосподарства здана в експлуатацію і внесена в реєстр;
3. Безпосереднє встановлення сонячної електростанції (закупівля обладнання, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи);
4. Закупка та здача на повірку спеціального лічильника з модемом;
5. Підготовка пакету документів на підключення “зеленого” тарифу та подача пакету Оператору системи розподілу.
Такий перелік документів включає:
- заяву-повідомлення на підключення “зеленого” тарифу (оформляється за встановленим зразком);
- схему підключення генеруючої установки з використанням мережевого інвертора;
- копію паспорту заявника;
- копію ІПН заявника;
- копію Витягу з реєстру нерухомого майна про право власності на об’єкт;
- копію дійсного договору на електропостачання;
- довідку з банку про відкриття рахунку, на який перераховуватимуться кошти по “зеленого” тарифу;
- електронна пошта та номер телефону заявника;
- технічна документація про відповідність фотомодулів;
- сертифікат про відповідність інвертора;
- технічний паспорт на інвертор;
- технічна документація на контур заземлення (паспорт та протокол замірів).
6. Укладання договору купівлі-продажу електроенергії між власником сонячної електростанції та місцевим енергопостачальником.
Переваги використання сонячних батарей
Найбільша перевага використання сонячної енергії – її доступність, бо навіть взимку на вулиці сяють сонячні промені, які зможуть виробити хоча б мінімальну кількість необхідної енергії. До того ж, дійсно великий термін експлуатації, внаслідок чого – бездоганна окупність. Якщо розділити вартість встановлення фотоелементів на кількість років, які вони можуть простояти, економія стає відчутною.
Автономна сонячна батарея може виробляти достатню кількість енергії, аби задовольнити побутові потреби. Крім того, батарея забезпечує повну незалежність енергосистеми у майбутньому. Також встановлення колекторів не потребує ретельного догляду: лише періодична чистка. До того ж, не потрібно платити за рахунками, а вкладені гроші окупляться приблизно через 5 років.
Дещо про ризики
Як і будь-яке обладнання, сонячні системи можуть виходити з ладу. Основне правило – не перевантажувати систему. Для цього і потрібно ретельно прорахувати, для живлення чого будете її використовувати.
Ще один нюанс – заміна акумулятора. Його доведеться міняти найчастіше. Також потрібно враховувати і ККД запропонованої моделі акумулятора. Від умов клімату залежить, яку модель краще обрати.


Про цей сайт | Запитання | Адміністратор