www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 1 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
ПОДИВИЛИСЯ, ПОСПІЛКУВАЛИСЯ, ВИЗНАЧИЛИСЯ
Версія для друку Написати листа
Цього року традиційний День поля у “Славутичі” розпочався безпосередньо в полі на масиві озимої пшениці сорту “городниця”. Як сказали організатори, через коронавірусну пандемію довелося й обмежити і коло запрошених, і відмовитися від частини культурної програми, яка зазвичай у попередні роки передувала початку огляду посівів у степу.

Перед початком огляду генеральний директор товариства Роман Володимирович Браціло подякував учасникам заходу (а їх було понад 30 осіб) за те, що прибули в господарство, щоб на власні очі побачити, яких результатів домоглися у спецгоспі з вирощування насіння озимих та ярих культур у цей непростий за погодними умовами рік.
Побачене порадувало. Якщо в багатьох господарствах погода понівечила посіви, то тут пшениця вилягла лише на краях деяких полів. На насіннєвих нивах пшениця, маючи тугий колос, стоїть не пошкоджена буревіями. В цьому неабияку роль відіграло застосування регулятора росту.
Характеризуючи пшеницю сорту “городниця”, Роман Володимирович поінформував присутніх, що торік цей сорт дав з кожного гектара по 78 центнерів зерна. Дещо менше – по 75 цнт з га – зібрали пшеницю сорту “золото України”.
Нинішні перспективи на врожай “городниці” на цьому полі, як і на інших насіннєвих ділянках, дають підстави сподіватися на не гірший за тогорічний. Узагалі насінники на всій площі обіцяють дати високу врожайність, бо пшеницю тут посіяли по парах, зайнятих парах (горох). Кожен гектар отримав понад 200 кілограмів добрив у наявній речовині.
Як розповів заступник директора з рослинництва Сергій Миколайович Бурлай, знайомлячи учасників Дня поля з технологічною картою вирощування озимої пшениці, добрива було внесено під час осінньої сівби. Потім навесні по таломерзлому ґрунті рослини отримали по 50 кг сульфат амонію, а в березні (по 200 кг) та квітні (по 100 кг) – КАС-28 та КАС-32. Своєчасно проведено всі заходи з обробки посівів гербіцидами, фунгіцидами, інсектицидами.
Суворе дотримання цієї технологічної карти дає свої результати. Щороку “Славутич” на Покровщині – у лідерах з урожайності пшениці. І цього року, як переконалися учасники Дня поля, результати будуть не гірші, якщо не кращі. Бо цьому сприяли й опади, яких від минулого Дня поля по сьогодні, як звикли тут підраховувати, випало 628 мм, а за минулий такий період – тільки 428 мм.
Оглянули аграрії демонстраційні ділянки пшениці сортів “золотоколоса”, “смуглянка, “новосмуглянка”, “золото України”, “городниця”, “подолянка”, “богдана”, “іоніка”, “терейя”, ярого ячменю сортів “сталий”, “донецький-14” та “аверс”, насінники сортів пшениці, що після збирання та доробітку господарство буде реалізовувати для засіву нив. А ще побачили демонстраційні ділянки 21 сорту пшениці. Це насіння дав на випробування академік В.В. Моргун. Ці сорти він виводив упродовж своєї трудової діяльності, використовуючи кращі сорти пшениць світової селекції. Назву їх поки що засекречено.
Варто сказати й про те, що також є високою культурою землеробства: всі краї полів обкошено і задисковано, узбіччя доріг викошено. Все – як має бути у дбайливих господарів.
Побаченим почергово ділилися учасники Дня поля – аграрії Покровщини, Васильківщини, з Межової, Петропавлівки, Новомиколаївки і навіть з Донецької області. Кожен з них давав високу оцінку роботі катеринівців у справі вирощування насіння, кожен визначився, яке насіння замовить тут після збирання врожаю. А ще учасники Дня поля могли поспілкуватися один з одним, поділитися досвідом.
У заході також взяли участь і виступили заступник голови Синельниківської РДА В.П. Рибачук, Покровський та Васильківський селищні голови С.А. Спажева та С.В. Павліченко.

                       Микола КРОЛЬ, газета «Покровський край»


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор