www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 2 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Засідання Координаційної ради
Версія для друку Написати листа
30 червня 2021 під головуванням заступника голови райдержадміністрації Олексія Баркалова відбулося засідання Координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства у сім’ї, протидії торгівлі людьми за участю членів Координаційної ради: управління соціального захисту населення Синельниківської райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, відділу правового забезпечення райдержадміністрації, заступника директора Синельниківської міськрайонної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості, начальника відділу превенції Синельниківського районного управління поліії Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

На нараді було розглянуто та опрацьовано постанову Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».
Про стан виконання в районі Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» доповіла начальник відділу підтримки сім’ї та координації надання соціальних послуг управління соціального захисту населення райдержадміністрації Інна Коваленко, а саме проінформувала про кількість зареєстрованих на даний момент заяв від громадян, що постраждали від домашнього насильства та вжиті заходи.
Розроблено та затверджено план спільних заходів щодо взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі», з яким ознайомлені всі учасники.
І.Коваленко проінформувала присутніх про створення на території району семи мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що відповідає вимогам, зазначеним у постанові Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі» та передбачає надання першочергової допомоги постраждалим.
Також виступаюча проінформувала, що відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, координацію заходів здійснює управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
Начальник служби у справах дітей Синельниківської райдержадміністрації Валентина Чернишова доповіла, що в службі у справах дітей Синельниківської райдержадміністрації на початок 2021 року на обліку перебувало 47 дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, з них
45 дітей із 23 сімей з причини ухилення батьків від виконання своїх обов’язків і 2 дитини, які постраждали від фізичного насильства з боку батьків із 2 сімей. З метою здійснення контролю за умовами проживання, виховання, утримання і розвитку дітей, які перебувають на обліку, здійснюються перевірки за місцем їх проживання. А з метою виявлення дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, проводяться відповідні профілактичні заходи.
На засіданні наголошено на відповідальності кожного із суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі і персональну відповідальність за несвоєчасне інформування та реагування про випадки домашнього насильства або насильства за ознакою статі.
За результатами обговорення вирішено:
збільшити кількість рейдів по виявленню сімей, у яких члени сім’ї схильні до насильства;
впровадити у закладах загальної середньої освіти програму із спецкурсу з питань протидії торгівлі людьми;
налагодити тісні стосунки з правоохоронними органами щодо інформування в триденний термін, згідно чинного законодавств, про надходження заяв про вчинення насильства.
Заступником голови райдержадміністрації Олексієм Баркаловим підведено підсумки наради та наголошено на своєчасному та взаємному інформуванні суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та ефективне виявлення і узгоджене реагування на факти вчинення насильства, на необхідності створення на території об’єднаних територіальних громад кімнат та центрів для тимчасового перебування для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор