www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Середа, 1 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Які мають права неповнолітні працівники
Версія для друку Написати листа
Запитуєте? Доброго дня! Навчальний рік закінчився, і попереду три місяці літа. Для когось - це пора відпочинку, а для мого 15-річного сина - це час, коли можна влаштуватися на роботу та отримати не лише кишенькові гроші, а й здобути перший досвід роботи. Підкажіть, будь ласка, які права мають неповнолітні працівники та на що варто звернути увагу при працевлаштуванні?
Відповідаємо
"Для того, аби цей досвід був позитивним і пішов лише на користь, потрібно знати деякі особливості трудових правовідносин для неповнолітніх", - пояснює фахівчиня відділу "Слобожанське бюро правової допомоги" Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Лабойко.
З якого саме віку дозволяється прийняття на роботу неповнолітніх? заборонено прийняття до роботи осіб, яким не виповнилося 14 років; дозволяється за виключенням прийняття на роботу осіб, яким від 14 до 16 років, але при деяких умовах:️ обов’язкова згода одного з батьків або особи, що його замінює;️ робота не завдає шкоди здоров’ю;️ робота не повинна порушувати процесу навчання.
Як оформлюються трудові відносини з неповнолітніми?З неповнолітнім працівником трудовий договір укладається обов’язково у письмовій формі
Які документи потрібні при оформленні на роботу?️ копія свідоцтва про народження або копія паспорта (за наявності);️ письмова згода одного з батьків;️ медична довідка про стан здоров’я (в подальшому 1 раз в рік повинні проходити медичний огляд);️ довідка з учбового закладу, яка підтверджує виконання роботи у вільний від навчання час.
На яких роботах забороняється застосування праці осіб молодше 18 років? забороняється застосування праці на важких роботах і на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах; забороняється також залучати осіб до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. забороняється залучати неповнолітніх працівників до роботи у вихідні дні та у нічний час.
Як відбувається оплата праці? Оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів, які працюють у вільний від навчання час, провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Підприємства можуть встановлювати учням доплати до заробітної плати.
Як надаються відпустки неповнолітнім працівникам?Щорічні відпустки працівникам, які не досягли 18 років, надаються у зручний для них час тривалістю 31 календарний день, навіть якщо на даному підприємстві, організації працівник не відпрацював 6 безперервних місяців.
Є питання? Звертайтесь до Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
️ зателефонуйте до Центру за номером + 38 (098) 044 2995;️ напишіть на адресу електронної пошти Центру - local.dnipro@legalaid.dp.ua;️ поставте свої питання у ФБ - https://www.facebook.com/dnipro3.dnipro/;️ поставте питання у Telegram або Viber: + 38 (066) 224 6031
--
З повагою,
Дніпровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги
тел.: + 38 (098) 044 29 95

...
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор