www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 2 лютого 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІб !
Версія для друку Написати листа
ДО УВАГИ ЮРИДИЧНИХ ОСІб !

ЗАТВЕРДЖЕНО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ФОРМУ ТА ЗМІСТ СТРУКТУРИ ВЛАСНОСТІ КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ
08 червня 2021 року за № 768/36390 Міністерством юстиції України зареєстровано наказ Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», який опубліковано у газеті «Урядовий кур’єр» 11 червня 2021 року. Наказ «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності» набирає чинності через місяць із дня його офіційного опублікування, тобто з 11 липня 2021 року.
Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору.
Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.
Із зразками складання схематичного зображення структури власності можна ознайомитися на офіційному вебсайті Міністерства фінансів України у рубриці «Фінансовий моніторинг» за посиланням:
https://mof.gov.ua/uk/samples_of_drawing_up_a_schematic_representation_of_the_ownership_structure-517.
Слід зазначити, що всі юридичні особи, щодо яких в Єдиному державному реєстрі мають міститися відомості про кінцевого бенефіціарного власника та які зареєстровані до набрання чинності Наказом про структуру власності, з дня набрання чинності таким актом протягом трьох місяців мають подати державному реєстратору документи для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ у період з 11 липня 2021 року по 10 жовтня 2021 року (включно) .
Для оновлення в Єдиному державному реєстрі відомостей про КБВ державному реєстратору необхідно подати:1) заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) - форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4; 2) структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності; 3) витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі коли засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент; 4) нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.
Хто може не подавати державному реєстратору відомості про кінцевих бенефіціарів?
Не зобов’язані подавати інформацію про кінцевого бенефіціара: політичні партії, структурні утворення політичних партій, професійні спілки, їх об’єднання, організації профспілок, передбачені статутом профспілок та їх об’єднань, творчі спілки, місцеві осередки творчих спілок, організації роботодавців, їх об’єднання, адвокатські об’єднання, торгово-промислові палати, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, релігійні організації, державні органи, органи місцевого самоврядування, їх асоціації, державні та комунальні підприємства, установи, організації.
Як часто потрібно оновлювати відомості про кінцевого бенефіціара?
Юридичні особи будуть зобов’язані підтримувати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державного реєстратора про зміни протягом 30 робочих днів з дня їх виникнення, та подавати державному реєстратору документи, що підтверджують ці зміни.
Якщо зміни у структурі власності та інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи відсутні, юридичні особи зобов’язані повідомляти державного реєстратора про відсутність таких змін при проведенні державної реєстрації будь-яких змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
Крім того, щорічно, починаючи з наступного року з дати державної реєстрації юридичної особи, протягом 14 календарних днів потрібно підтверджувати інформацію про кінцевих бенефіціарів і подавати такі документи: 1) заяву про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника; 2) структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства; 3) витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент; 4) нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи – резидента.
Відповідальність за неподання відомостей про кінцевих бенефіціарів
Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від 17 000 грн до 51 000 грн (ч. 6 ст. 166-11 КпАП). Штрафи буде застосовувати Мін’юст, його територіальні управління в межах повноважень (п. 1 ч.1 ст. 255 КпАП).

Начальник відділу державної реєстрації
Синельниківської райдержадміністрації
Інна Чміль
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор