www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 17 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Борги подружжя
Версія для друку Написати листа
До Синельниківського бюро правової допомоги звернулась мешканка м. Синельникове за юридичною консультацією щодо обов’язку повернення грошових коштів, які її чоловік отримав за договором позики.

Життєва ситуація виглядала слідуючим чином: чоловік клієнтки два роки тому назад взяв у борг у свого співробітника грошові кошти в сумі 50 000 гривень. Написав розписку про отримання грошей, вказавши строк повернення боргу. В передбачений строк борг не повернув. Співробітник звернувся з позовною заявою про повернення боргу до суду і, оскільки жінка перебувала в зареєстрованому шлюбі з боржником, просив стягнути борг з подружжя в солідарному порядку.

Жінка звернулась за консультацією з питанням, чи повинна вона згідно з законом відповідати за борги чоловіка, при цьому вказала, що про борг чоловіка вона нічого не знала і згоди на позику не надавала.

З вищевказаного питання клієнтці були надані наступні роз’яснення.

Сам по собі факт перебування у шлюбі з боржником не створює солідарного обов’язку для подружжя щодо повернення боргу.

Виходячи зі змісту ч. 4 ст. 65 Сімейного кодексу України, той з подружжя, хто не брав безпосередньо участі в укладенні договору, стає боржником, якщо, по-перше, договір укладено другим із подружжя в інтересах сім’ї, по-друге, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

І тільки за поєднання цих двох умов другий з подружжя є солідарним боржником за договором позики, і відповідно, в нього виникає обов’язок повернути борг.

Навіть якщо другий з подружжя не знав про укладення договору позики (не надавав згоди на укладення цього договору), він вважається боржником, якщо об’єктивно цей договір було укладено в інтересах сім’ї та одержані кошти були використані в інтересах сім’ї.

У разі виникнення спору і вирішення його в судовому порядку необхідно встановити факт, чи були позичені кошти витрачені чоловіком в інтересах сім’ї. Від цього буде залежати вирішення питання, чи є жінка солідарним боржником за договором позики, укладеним чоловіком, і чи виникає у неї обов’язок повернення боргу.

При виникненні правових проблем звертайтесь за юридичною консультацією до Синельниківського бюро правової допомоги за адресою: м. Синельникове, вул. Богми, 4-а. Контактні телефони: 4-14-35, 095 502 83 30, e-mail: synelnikivske@legalaid.dp.ua.

Нагадуємо, що Перший дніпровський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює за адресою: м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00, тел. (056) 742-82-32, (099) 232-77-89.


Керівник Синельниківського бюро правової допомоги
Микола Черваньов


Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор