www.sinel.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Понеділок, 17 лютого 2020 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Cинельніківський район >> Новини
Штрафи - новий інструмент впливу на недобросовісних батьків
Версія для друку Написати листа
Завдяки посиленим заходам впливу, передбаченими Законом #ЧужихДітейНеБуває, все більше недобросовісних батьків згадують про свій обов’язок по утриманню дітей. А другий пакет новацій ще посилить відповідальність за ухилення від сплати аліментів, про що розкаже начальник Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області Андрій П’ятницький.

- Як посилилась відповідальність батьків за несплату аліментів після 28 серпня 2018 року?
- Однією з новацій другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, що набув чинності 28 серпня 2018 року й спрямований на захист прав дітей та запровадження інституту відповідального батьківства, стало впровадження додаткових штрафних санкцій за заборгованість по аліментах, що будуть своєрідною компенсацією за несвоєчасне отримання коштів дітьми та перераховуватися безпосередньо на їх користь.

- Чи застосовується такий інструмент впливу на боржників як штрафи в Дніпропетровській області?
- Штрафи - це новий інструмент впливу на недобросовісних батьків, передбачений другим пакетом законів #ЧужихДітейНеБуває.
Наведу приклад. Якщо боржник мав сплачувати на утримання дитини 2000 гривень в місяць, однак кошти не виплачувалися впродовж року, то виконавець накладає штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, тобто 4800 грн. Відповідно боржнику доведеться сплатити 28 тисяч 800 гривень.
В області вже є кілька прикладів їх фактичного стягнення. Впевнений, що така система стимулюватиме й надалі недобросовісних батьків до виконання їх основного обов’язку щодо власної дитини, адже інакше вони отримають негативні фінансові наслідки.
- Чи стало покарання за несплату аліментів більш суворим?
- 28 серпня вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», який посилює відповідальність за несплату аліментів й збільшує термін звернення і період, за який може бути стягнуто аліменти.
Тому з батьків, який повинен сплачувати аліменти, але не робить цього протягом 6 місяців (або 3 місяців, якщо дитина має інвалідність чи низку вказаних хвороб), загрожує покарання у вигляді суспільно корисних робіт на термін від 120 до 240 годин. За повторне порушення доведеться відпрацювати від 240 до 360 годин. За ухилення особи від виконання цього стягнення передбачено арешт на 10 діб, а у разі злісного ухилення – кримінальну відповідальність та позбавлення волі до 2 років.
- Які ще нововведення передбачені законодавством стосовно дітей та їх батьків?
- Нещодавно в Законі України "Про виконавче провадження" з’явилась нова норма щодо порядку виконання рішення про встановлення побачення з дитиною, рішення про усунення перешкод у побаченні з дитиною, про що детальніше можна переглянути у моєму відео-блозі за посиланням https://youtu.be/XwUe6mRXqNM
- Розкажіть, будь ласка, докладніше про роботу органів державної виконавчої служби Дніпропетровської області стосовно виконання рішень про стягнення аліментів.
Стягнення заборгованості зі сплати аліментів – один з пріоритетних напрямків роботи органів державної виконавчою служби Дніпропетровської області.
Постійно працюють регіональний штаб з координації, моніторингу та контролю за станом виконання рішень про стягнення аліментів, а також регіональна мобільна робоча група з ліквідації заборгованості по аліментах.
Пакети законів #ЧужихДітейНеБуває суттєво посили відповідальність неплатників аліментів. Взагалі хочу в черговий раз привести приклад дієвості ініціатив, запроваджених цима законами. Так, завдяки застосуванню державними виконавцем Нікопольського міськрайонного ВДВС ГТУЮ у Дніпропетровській області тимчасових обмежень до боржника у праві виїзду за межі України, керуванні транспортними засобами, користуванні зброєю та у праві полювання, заборгованість по аліментам у розмірі більше 106 тисяч гривень було сплачено в повному обсязі. Таким чином, право на належне утримання ще однієї української дитини було захищене.
Взагалі, завдяки винесенню державними виконавцями Дніпропетровської області вищезазначених постанов, діти отримають кошти від недобросовісних батьків майже одразу не залежно від суми заборгованості, яка може складати як 15 тисяч гривень, так і перевищувати 100 тисяч гривень.
А від тепер, впевнений, кількість таких прикладів збільшиться! Адже зміни та новації, що набрали чинність 28 серпня 2018 року, - більш ефективні та дієві!
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор